Кваліфікований персонал – запорука успіху для будь-якої компанії

Підприємство «Західний Буг» велику увагу приділяє навчанню працівників. Кваліфікований персонал – запорука успіху для будь-якої компанії. Ми поспілкувались з інструктором виробничого навчання, Кічулою Андрієм Івановичем, та дізнались, як запускався процес навчання, як відбувається навчання працівників.

Скільки часу працюєте на посаді інструктора виробничого навчання?

– Загалом на підприємстві я працюю вже 10 років. Спочатку був на посаді сервісного інженера. Коли запускали процес навчання, запропонували спробувати себе у ролі викладача. Мене зацікавила така можливість, і з 2015 року, я працюю інструктором виробничого навчання.

Чи раніше був досвід роботи викладачем?

– Викладачем ніколи не працював, та й не уявляв, що буду навчати.
Мені подобається консультувати по роботі з технікою, шукати нестандартні причини поломок агрегатів. Я впевнено відчуваю себе у цьому напрямку.
Технікою зацікавився ще з дитинства: у сьомому класі вже їздив на тракторі, пізніше ремонтував мотоцикли, мопеди та іншу техніку.
До підприємства працював інженером в інших компаніях, де отримав досвід роботи, як з вітчизняною технікою, так і з імпортною. Напевно, це і допомогло мені при підготовці у навчанні виробничого персоналу.

Як розпочинали роботу на посаді інструктора та з якими труднощами зустрілись?

– Процес навчання тільки запускався на підприємстві. Ми починали з організаційних моментів: складали програму та план навчання, формували навчальний матеріал, готували навчальні класи.
Згодом розробили посібник, по якому навчаються працівники, поставили робочий стенд, який допомагає краще засвоїти матеріали по двигунах, трансмісіях, та в загальному по вузлах трактора.

Перекваліфікуватись з інженера на викладача одразу було важко. Потрібно було вчитись викладати: зрозуміло доносити матеріал, правильно пояснювати та говорити.

– Розкажіть, як відбувається навчання виробничого персоналу на підприємстві?

– Механізатори, які прийшли до нас на роботу, спочатку проходять вступне навчання. Там вивчаємо технічну і агрономічну складову. Після навчання працівники здають іспити. За їх результатами отримують тарифний розряд.

Через 2 роки працівники проходять навчальний курс по підвищенню кваліфікації – вдосконалюють знання по агрономічному напрямку, по експлуатації, ремонтах тракторів та с/г машин.

Окрім виробничого персоналу, також беру участь у навчанні працівників Інженерної служби, що проходять кожного року. На цих навчаннях розглядаємо питання діагностики, ремонту, правильної експлуатації с/г машин.

– Чи плануєте зміни у процесі навчання в цьому році?

– Щороку вносимо зміни, прагнемо удосконалюватись. Аналізуємо попередній рік, коригуємо програми, змінюємо навчальні матеріали, намагаємось більше автоматизовувати. Також переймаємо досвід у колег з інших компаній та країн. Цього року працюємо над програмами, які допоможуть покращити якість роботи при проведенні діагностики та ремонтів техніки.