Підсумки діяльності компанії в 2021 році та завдання на 2022 рік

2021 рік, що минає потішив нас здобутками і окреслив проблеми, над вирішенням яких слід працювати в майбутньому.

Завдяки наполегливій праці нашого колективу та сприятливій кон’юнктурі ринку фінансовий результат ПП «Західний Буг» зріс в порівнянні з попереднім 2020 роком в рази. Приємно відзначити, що прогресу ми досягнули практично у всіх напрямках, найбільшого у вирощуванні сільськогосподарських культур. Ми продовжили активно просувати на ринку наші інші продукти: насіння, надання агроконсультацій, послуги агро-хімічної лабораторії, ремонт сільськогосподарської техніки, послуги елеваторів, зернотрейдерство. В лінійці компанії з’явився новий продукт – сівалки Mzuri.

Наше завдання в наступному 2022 році зберегти рівень досягнутого фінансового результату, незважаючи на зростання цін на ресурси, розміру орендної плати та інших витрат, а також збільшити частку продажів продуктів та послуг, що не відносяться до основної діяльності.

Серед інших витрат зросте в прийдешньому році і заробітна плата працівників, в середньому на 15 %. Адже персонал компанії – це з одного боку одна з найбільших витрат, з іншого – мабуть один найголовніших її активів.

Наша команда – це понад 500 працівників, з яких кожен на своїй ділянці вносить вагому частку для досягнення спільного результату. В 2021 році було змінено організаційну структуру підприємства. Реорганізація торкнулася комерційної служби. Утворено в центральному офісі як окрему – службу із приймання та переробки зерна. Утворено службу рільництва, яка включає напрямок агрономії та інженерії. Розширено агрономічну службу та службу корпоративного управління. Для забезпечення цих змін компанія використовувала внутрішні та залучала зовнішні кадрові ресурси. Ми раді вітати в колективі нових працівників – від виробничого персоналу до топ-менеджменту компанії.

Основними завданнями на 2022 рік в сфері роботи з персоналом є постійний розвиток і мотивація. Для цього в нас організоване навчання по всіх напрямках роботи. Ми збільшили штат працівників, які займаються навчаннями на постійній основі, що дасть можливість надавати послуги в наступному році і зовнішнім клієнтам. Плануємо вдосконалювати мотиваційну схему, щоб вона виконувала такі функції, як спрямування працівників на досягнення цілей компанії, а також забезпечення справедливого розподілу винагороди між працівниками відповідно до їх вкладу в загальний результат. Зокрема, особливу увагу в схемі мотивації буде спрямовано на досягнення показників врожайності.

Адже врожайність є одним з основних чинників, що впливають на результат компанії. ПП «Західний Буг» з року в рік досягає високих результатів врожайності. Тішить те, що є стабільність протягом останніх декількох років, але мусимо констатувати, що нам ще є куди зростати. На 2022 рік ми ставимо високі амбітні цілі по врожайності, це новий виклик, нова планка для нашої компанії. І для її досягнення потрібна мобілізація зусиль всіх без винятку ланок. Реалізація планових показників врожайності дасть можливість отримувати стабільно високі фінансові результати незалежно від впливу зовнішніх чинників, таких як ціни на продукцію, вартість ресурсів та інших. Від цього буде залежати також, чи зможемо ми розраховувати на подальший розвиток.

В новому 2022 році заплановано придбання нової техніки, значне розширення виробничих потужностей компанії по прийманню, сушінню, зберіганню і відвантаженню зерна. Великих обсяг інвестицій буде спрямовано на облаштування виробництва борошна і макаронних виробів в місті Збараж Тернопільської області. Компанія виходить на новий для себе ринок.

Маємо сподівання, що командний дух, спрямованість на результат, наполеглива праця всіх працівників підприємства дасть можливість вийти нам на нові горизонти. Досягнення поставлених цілей стане вагомим внеском в добробут наших сімей, добробут компанії, і добробут нашої держави в цілому.