Цукровий буряк – одна з основних культур, вирощуванням якої займається ПП «Західний Буг».

Цукровий буряк – одна з основних культур, вирощуванням якої займається ПП «Західний Буг». Для досягнення найвищих показників врожайності та цукристості, компанія використовує виключно закордонне насіння – як за селекцією, так і виробництвом. Попри це, проблеми трапляються і з імпортом, і найчастіше – це затримки поставок, що особливо проявилось в цьому році.

Більшості аграріїв, які вирощують цукровий буряк, відомо, що «СЕСВАНДЕРДЕХАВЕ-Україна» – єдина селекційна компанія, в якої налагоджений повний цикл виробництва насіння цукрових буряків в Україні – від ділянок гібридизації до фасування в коробки. Відвідавши насіннєвий завод компанії в грудні 2019р., наші фахівці пересвідчились у відповідності процесу доробки та протруювання європейським стандартам, але чи можна сказати так само і про «вітчизняний» насіннєвий матеріал?

Щоб відповісти на це питання, фахівці відділу Агроконсалтингу Володимир Крупак та Ростислав Жебрацький відгукнулись на запрошення і 29-30 липня відвідали поля, на яких спеціалісти СЕСВАНДЕРДЕХАВЕ вирощують насіннєвий матеріал 6-ти гібридів, серед яких є і представники нового портфоліо – «Тапір», «Карпати» та «Тореадор». За технологію вирощування і збору відповідає директор з виробництва насіння СЕСВАНДЕРХАВЕ в Україні Гацула Віктор Гаврилович – справжній професіонал своєї справи. На його переконання, розташування насінницьких посівів має вирішальне значення, при чому умови півдня Одеської області (вже колишні Татарбунарський, Кілійський та Ізмаїльський райони) він вважає кращими за типові західноєвропейські – в першу чергу за рахунок кращих грунтів, але також і близькістю до лиманів та Чорного моря. Важливим фактором також є краща просторова ізоляція, на відміну від тих же французьких чи італійських. Насінники, звичайно, ростуть на зрошенні (як крапельним, так і з використанням дощувальних установок), тому вплив кліматичних факторів зведений до мінімуму.

На момент обстеження насіннєвих ділянок нашими спеціалістами відбувалось обмолочування цього специфічного і дорогоцінного врожаю, тому була унікальна можливість спостерігати за  етапами роздільного збирання та порівняти з іще не викошеним посівом. Господарства, які окрім виділення полів також забезпечують виконання всіх технологічних операцій, вирощують лише по одному гібриду і таким чином уникають змішування насіннєвого матеріалу різних гібридів.

В цілому, можна зробити висновок, що бельгійська селекція чудово «прижилась» в Україні, і за умов безкомпромісного контролю якості можна сподіватись на високі показники сортової чистоти та посівної придатності насіння. І, в якості бонусу –  це насіння завжди приїде вчасно.

Наша компанія висловлює свою подяку ТОВ “Сесвандерхаве-Україна” в особі комерційного директора Горобця Сергія Володимировича за надану можливість відвідання насіннєвих посівів та сподівається на поглиблення співпраці в майбутньому.